Rozbudowa kaplicy

NA CO ZBIERAMY

Od połowy 2012 rozpoczęliśmy, niemal od podstaw, budowę kaplicy pod wezwaniem Niepokalanego Serca Maryi. Jest ona marzeniem nie tylko Sióstr Benedyktynek Misjonarek, ale i wychowanków „Tęczowego Domu”. Dawna kaplica, budowana „potajemnie” w latach 80-tych nie była przystosowana do osób niepełnosprawnych.
Pomagam

Do wnętrza prowadziły nieszczęsne schody, na których przenośne rampy dla wózków inwalidzkich trzeba było za każdym razem ręcznie rozkładać. W środku było bardzo mało miejsca. W czasie nabożeństw wnosiliśmy wózki na prezbiterium i z trudem przemieszczaliśmy się między nimi do komunii św. Nie mówiąc już o małej powierzchni zakrystii, która nie pozwalała na spokojną spowiedź oraz o braku zaplecza sanitarnego. Zmagając się z tymi utrudnieniami postanowiliśmy kaplicę rozbudować.

Najważniejszym punktem inwestycji było podwyższenie oraz rozszerzenie budynku.

Piękną, nową koncepcję kaplicy opracował pan Marek Tuszyński, projekt architektoniczno-konstrukcyjny opracowała pracownia A.A. Sobol, a zamysł aranżacji wnętrza powierzyliśmy S. Maristelli Sienickiej PDDM.

Obecnie zbieramy środki na opłacenie:

  • Witraży

Cena jednego dużego okna witrażowego wynosi 8 tys. zł. Jeśli chcesz mieć udział w ufundowaniu konkretnego witraża, zaznacz to w przelewie.

Zobacz zdjęcia »

 

  • Rzeźbionych w drewnie stacji Drogi Krzyżowej

Koszt jednej rzeźbionej ręcznie i polichromowanej stacji wynosi 3 tys. złotych. Możesz wybrać stację, w ufundowaniu której chcesz mieć udział. Zaznacz jej numer w przelewie.

Zobacz zdjęcia »

 

  • Rzeźby Dzieciątka Jezus

Koszt rzeźbionej w drewnie i polichromowanej figury wynosi 5 tys. zł. Jeśli chcesz mieć udział w jej ufundowaniu zaznacz to w przelewie.

Zobacz zdjęcia »

 

  • Fresków

Poniżej przedstawiamy wizualizacje fresku w ścianie ołtarzowej i nad wejściem do kaplicy. Cena jednego fresku wynosi 15 tys. zł. Jeśli chcesz mieć udział w ufundowaniu konkretnego dzieła zaznacz to w przelewie.

Zobacz zdjęcia »

Darowizna na rzecz naszej TĘCZOWEJ FUNDACJI